+48 724 531 652
biuro@mbs-group.pl

Sterylizacja i dezynfekcja

Sterylizacja i dezynfekcja

Sterylizacja i dezynfekcja służą zapewnieniu mikrobiologicznej czystości, co w skrócie oznacza pozbycie się potencjalnie chorobotwórczych drobnoustrojów. Oba terminy mają zatem bardzo podobne znaczenie, jednak dezynfekcja nie gwarantuje zniszczenia form przetrwalnych, a tylko wegetatywnych. W większości przypadków jest to wystarczające, z tego powodu ze sterylizacji i dezynfekcji często w różnych sytuacjach. Zazwyczaj sterylizacja nie jest potrzebna, a jej stosowanie wiązałoby się ze zbędnymi kosztami. Dlatego należy świadomie podjąć decyzję, jak istotna jest czystość i jałowość danego pomieszczenia, powierzchni czy narzędzi.

Sterylizacja i dezynfekcja – kliknij i przeczytaj więcej

Sterylizacja i dezynfekcja to pojęcia różniące się od siebie, dezynfekcja to proces usuwania bakterii, grzybów i wirusów przy pomocy płynów dezynfekcyjnych oraz nasączanych chusteczek.

Sterylizacja to proces powodujący zniszczenie wszystkich żywych drobnoustrojów, wysterylizowany materiał staje się jałowy. Sterylizacja i dezynfekcja stosowana jest gabinetach kosmetycznych, zakładach fryzjerskich oraz w medycynie, a więc w gabinetach lekarskich i dentystycznych. Sterylizacji i dezynfekcji podlegają narzędzia i sprzęt. Sterylizacja i dezynfekcja to procesy, które się uzupełniają, sterylizacji i dezynfekcji należy poddać wszelkie akcesoria kosmetyczne oraz instrumenty medyczne, aby były w pełni bezpieczne dla organizmu. Sterylizacja i dezynfekcja jest konieczna w gabinetach lekarskich i kosmetycznych, aby zachować higienę i zapewnić bezpieczeństwo pacjentów i klientów. Dezynfekcja poprzedza proces sterylizacji, sterylizacja usuwa wszelkie bakterie i wirusy, które są odporne na dezynfekcję, po sterylizacji narzędzia stają się wyjałowione. Sterylizacja i dezynfekcja to procesy niezbędne, które gwarantują bezpieczeństwo pacjentów, poddane sterylizacji i dezynfekcji narzędzia medyczne nie przeniosą zakaźnych patogenów na pacjentów. Sterylizacja i dezynfekcja to podstawowe standardy bezpieczeństwa pracy.

dezynfekcja pomieszczeń, odkażanie, zwalczanie wirusów, dezynfekcja powierzchni, koronawirus, odkazanie, co zabija wirusy, odkażanie pomieszczeń, sterylizacja i dezynfekcja, usługa dezynfekcji