+48 724 531 652
biuro@mbs-group.pl

Dezynfekcja

Dezynfekcja

Dezynfekcja to proces, w którym niszczone są bakterie, grzyby i wirusy, również w formach przetrwalnych. Realizując usługę odkażania sprawiamy, że obecne na powierzchniach i przedmiotach drobnoustroje nie są już zagrożeniem, a dezynfekowane miejsca bezpieczne mikrobiologicznie. Nie tylko warto pomyśleć o okresowym odkażaniu, ale jest to wręcz konieczność w przypadku, kiedy prowadzimy działalność, która z mikrobiologią się nie kojarzy. Czy to placówka medyczna, klub fitness, hotel czy zakład kosmetyczny aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, dezynfekcja to konieczność. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Dezynfekcja – kliknij i przeczytaj więcej

Dezynfekcja to wszelkie działania mające na celu niszczenie drobnoustrojów, dezynfekcji będą podlegały powierzchnie użytkowe oraz używane sprzęty. Dezynfekcja w dobie epidemii koronawirusa ma szczególne znaczenie, dezynfekcja jest sprawą absolutnie priorytetową nie należy lekceważyć tak niebezpiecznego wirusa jakim jest SARS-CoV-2, który w chwili obecnej powoduje śmiertelne zagrożenie. Wymierne efekty dezynfekcji będą zależały od wielu czynników, przy użyciu preparatów do dezynfekcji będzie liczył się czas działania i użycie odpowiednio stężonego środka dezynfekującego na bazie 70% alkoholu środek ten spowoduje, że drobnoustroje ulegną zniszczeniu. Są to wszelkiego rodzaju użyte do dezynfekcji płyny, koncentraty, spryskiwacze oraz nasączane chusteczki. Skuteczność dezynfekcji będzie zależała też od temperatury i poziomu wilgotności środowiska ma to w tym wypadku znaczenie, ponieważ takie warunki przedłużają bytowanie wirusa na powierzchni. Dezynfekcja odbywa się na różne sposoby może odbywać się metodą opryskową i jest to metoda uniwersalna. Dezynfekcja metodą ozonowania wymaga niestety dłuższego okresu wyłączenia pomieszczenia z użytkowania, pomieszczenie musi być szczelnie zamknięte, a więc każdy przestój w pracy pociąga za sobą konsekwencje finansowe.

Dezynfekcja przy pomocy lamp bakteriobójczych to bardzo nowoczesna technologia, zdecydowanie najlepsza forma dezynfekcji, która ma niską szkodliwość dla organizmu, a daje dużą oszczędność czasu. Pomieszczenie poddane dezynfekcji przy użyciu promieni UV wyłączone są z użytkowania na krótką chwilę, to zdecydowanie bezpieczny sposób na walkę z wirusami na powierzchniach. Warto zadbać o skuteczną dezynfekcję, w zależności od wielkości i specyfiki pomieszczeń wybrać najbardziej efektywną. Są różne metody dezynfekcji, każda ma swoje wady i zalety łączy je jeden cel skuteczna walka z wirusami i bakteriami, na chwilę obecną z pandemią covid-19.

dezynfekcja pomieszczeń, odkażanie, zwalczanie wirusów, dezynfekcja powierzchni, koronawirus, odkazanie, co zabija wirusy, odkażanie pomieszczeń, sterylizacja i dezynfekcja, usługa dezynfekcji