+48 724 531 652
biuro@mbs-group.pl

Odkażanie

Odkażanie

Kiedy potrzebujemy przestrzeni lub przedmiotów zapewniających wolne od drobnoustrojów środowisko, dezynfekcja (czyli odkażanie) jest niezbędne. W ramach naszych usług zabijane są zarówno same drobnoustroje, jak i ich spory. Grzyby, bakterie i wirusy niszczone są skutecznie i nie mają szans na przetrwanie. Gwarantuje to czystość mikrobiologiczną bezpośrednio po tym, kiedy proces się zakończy. Odkażanie to nie tylko konieczność w przypadku użytkowania sprzętu medycznego, ale też w miejscach przebywania osób z obniżoną odpornością lub wszędzie tam, gdzie istnieje zwiększone ryzyko pojawienia się niebezpiecznych drobnoustrojów. Czy będzie to klub fitness, zakład kosmetyczny czy gabinet lekarski odkażanie to podstawa w trosce o bezpieczeństwo naszych klientów.

Odkażanie – kliknij i przeczytaj więcej

Odkażanie ma na celu eliminację patogenów czyli wirusów i bakterii. Obecna walka z koronawirusem szczególny nacisk kładzie na profilaktykę, higienę oraz zachowanie dystansu społecznego. W miejscach użyteczności publicznej musimy zacząć odkażanie od samych siebie, wszędzie są dostępne dozowniki ze środkiem dezynfekującym, a pomieszczeniach sanitarnych wiszą informacje o dokładnym myciu rąk. Należy przestrzegać wszelkich zaleceń i wytycznych w walce z koronawirusem, odkażanie przy pomocy mydła jest bardzo skuteczne i jest to pierwsza zasada odkażania, zachowanie właściwej higieny, bo choroba zaczyna się od brudnych rąk.

Odkażanie przy pomocy alkoholu jest stosunkowo prostą metodą, wystarczy 70% roztwór alkoholu do odkażania, aby pokonać wirusy. Odkażanie wodą utlenioną rąk czy chlorem powierzchni też przynosi wymierne efekty. Odkażanie pomieszczeń i wszelkich powierzchni oraz znajdujących się w pomieszczeniach przedmiotów i wyposażenia stosuje się zapobiegawczo. Odkażanie warto wykonywać regularnie w miejscach zagrożenia epidemiologicznego. Odkażanie wykonuje się wszędzie tam, gdzie są duże skupiska ludzi. Odkażanie stosuje się w miejscach podwyższonego ryzyka. Prewencyjne odkażanie przeprowadza się w obiektach gastronomicznych, hotelach, pomieszczeniach sanitarnych, halach produkcyjnych oraz placówkach medycznych, wszędzie tam, gdzie są duże skupiska ludzi jest potencjalne zagrożenie patogenami, a więc należy zachować właściwy reżim sanitarny. Odkażanie to podstawa, częste mycie rąk, odkażanie przy pomocy płynów z dozowników, odkażanie często dotykanych powierzchni. Sami musimy zadbać o czyste i zdrowe środowisko, a więc odkażanie zapobiegawcze warto stosować dla ochrony naszego zdrowia.

dezynfekcja pomieszczeń, odkażanie, zwalczanie wirusów, dezynfekcja powierzchni, koronawirus, odkazanie, co zabija wirusy, odkażanie pomieszczeń, sterylizacja i dezynfekcja, usługa dezynfekcji